cheap-lego-molding-machine-made-by-Mateusz-Kustra-1.jpg

Wtryskarka lego do oglądania i budowania dla klientów firmy Asten Group

Czas na poważną jazdę!!! Kolejnym modelem, tym razem stworzonym dla Asten Group, jest wtryskarka lego. Zanim podjąłem się zadania, w pierwszej kolejności musiałem zrozumieć, czym w ogóle jest to urządzenie.

Wtryskarka Lego czy i ja mogę produkować klocki!?

Cóż… Okazuje się, że firma Asten zajmuje się m. in. produkcją figurek Czesia (chyba dobrze znanego z serialu), odlanych z plastiku. Następnym krokiem było zaprojektowanie i zaprogramowanie maszyny, która modele będzie wytłaczać bezpośrednio w wersji LEGO. A skoro do gry wchodzą klocki, to rozwiązania nasuwają się same. Po pierwsze, oczywistym dla wszystkich jest fakt, że jeśli chcesz zrobić odlew czegoś z LEGO do oglądania. Wtryskarka przygotowująca materiał także musi być z klocków. Stałe fizyczne i matematyczne mówią o tym na każdym kroku ;). Drugim oczywistym krokiem jest współpraca z pozytywnie zakręconym klockownikiem (a tej postaci nie muszę Wam bliżej przedstawiać 🙂 ).

Tylko 200 klocków lego do oglądania, a tyle radości

Zbudowane narzędzie składa się jedynie z 200 elementów, ale to nie przeszkadza w funkcjonalności. Co więcej, z odpowiednimi planami, sami moglibyście wykonać domową wtryskarkę do masowej produkcji figurek z odlewu. Ta w pełni sprawdza się na linii produkcyjnej, zaś coraz nowsze modele tworzonych przez nią figurek już trafiają na półki sklepowe. Trzeba tylko dobrze szukać!

To kolejny fakt potwierdzający, że klocki LEGO nadają się do wszystkiego! Świetnie sprawdzają się w produkcji, pomagają architektom, zabawiają najmłodszych i zajmują czas dorosłym (przynajmniej takim jak ja). Czego można chcieć więcej? Szczególnie kiedy nasz ukochany budulec właśnie odkrył swoje kolejne zastosowanie – praca na produkcji przy odlewaniu plastikowych figurek.

Sprawdzajcie, jakie jeszcze zastosowania znajdę dla klocków. W końcu tylko wyobraźnia stawia granice.

Mateusz Matt Kustra LCP

#BadPirateWtryskarka lego do oglądania i budowania dla klientów firmy Asten Group
Share this post

Leave a Reply