bhp-biuro-lego-konstruktor-matt-kustra-1.jpg

Makieta BHP fabryka Lego zbudowana przez lego konstruktora

„Porządek w miejscu pracy jest gwarancją bezpieczeństwa”. Tego rodzaju hasła można było zobaczyć na tabliczkach w każdym zakładzie pracy (bhp fabryka lego) wcale nie tak dawno temu. Teraz brzmi to przede wszystkim jak żart z domieszką prawdy historycznej – mówi lego konstruktor.

Główna zasada BHP fabryka lego to porządek w miejscu pracy jest gwarancją bezpieczeństwa dla każego
lego konstruktora

Mimo tego jedno nie uległo zmianie – podczas pracy należy być uważnym i dbać o siebie, zapobiegając nieszczęśliwym wypadkom. Doskonale świadomi są tego instruktorzy szkoleń BHP, którzy na co dzień pouczają pracowników o prawach, obowiązkach oraz zasadach bezpieczeństwa podczas wykonywania zawodu. Szkolenia często są bagatelizowane przez pracowników, lecz wręcz przeciwnie, należy być świadomy zagrożeń, żeby móc ich unikać.

Oczywiście najwięcej niebezpieczeństw czeka na tych, którzy podejmują pracę fizyczną z ciężkimi obiektami. Szczególnie dotyczy to prac magazynowych i właśnie w tym temacie powstała kolejna makieta – BHP fabryka lego.

Makieta edukacyjna z klocków LEGO pokazująca zasady BHP.

Jest ona przygotowana dla firmy szkoleniowej zajmującej się bezpieczeństwem i higieną pracy. Ma ona przede wszystkim unaocznić pracownikom zagrożenia, które mogą ich spotkać i wyjaśnić w jaki sposób postępować bezpiecznie. A na dodatek jest to porcja dobrej zabawy, nadająca się do instruowania zarówno dorosłych, jak i dzieci, których świadomość musi być budowana od najmłodszych lat.

Na makiecie zobaczymy fragment magazynu z pracownikiem przewożącym towar. Niby nic szczególnego, ale… przyjrzyjcie się uważnie głowie tego pracownika ;). Trudno także przeoczyć bohaterów drugiego planu – tych, którzy z pewnością łamią przepisy BHP. Skąd wyszła ta mysz?!

Kolejnym zadaniem jest znalezienie błędów na tym obrazku, czyli klasyczne „co tutaj nie pasuje?”. Sam mógłbym doszukać się kilku nieprawidłowości w działaniu tego pracownika. Ale pouczenia zostawiam już specom od BHP.

O makiecie BHP słów kilka, czyli LEGO dla dorosłych.

Model powstał z 663 klocków LEGO i szczerze powiedziawszy był czystą przyjemnością dla lego konstruktora. Dodanie subtelnej scenki czy tych małych łamigłówek w postaci błędów pracownika projektowałem z pewną lekkością. Pytanie tylko czy z taką samą lekkością pracownicy będą zaliczać szkolenia ;). Jestem przekonany, że na pewno!

Nie muszę chyba dodawać na koniec, że to kolejny przykład wielofunkcyjności klocków LEGO – one po prostu nadają się do wszystkiego. Przejrzyjcie pozostałe projekty i przekonacie się sami. W dwóch słowach: sztuka użytkowa :D!

Mateusz Matt Kustra LCP

#BadPirateMakieta BHP fabryka Lego zbudowana przez lego konstruktora
Share this post

Leave a Reply