lego-building-bricks-make-your-own-lego-set-custom-lego-models-scaled.jpg

Miniatura obiektu Kościoła dla jednego z fanów klocków lego Warszawa.

 

Miniatura obiektu, mały kościółek z wieloma szczegółami, czyli to, co lubią najbardziej  fani klocków lego Warszawa.

Nie tylko ja jestem zagorzałym fanem klocków LEGO! Jeden z wielbicieli tej specyficznej architektury zażyczył sobie specjalnego modelu, który oczywiście z chęcią wykonałem. W końcu czego się nie robi dla kolegów po hobby 😉 Tym razem, jak Polska długa i szeroka, wracamy do korzeni katolickich i na warsztacie znajdujemy mały kościółek. Postarałem się nie pomijać niczego, co charakterystyczne dla tego rodzaju budowli, którą przecież można spotkać niemal w każdym miasteczku, czy nawet wiosce. Jest tu więc nie tylko sam kościół z wierzchu, lecz także mały cmentarzyk z pokaźną bramą wejściową. Mało brakuje, a przed wejściem zaczną zbierać się ludzie gotowi do rozpoczęcia mszy…

 

Mszę czas zacząć wszyscy wielbiciele lego Warszawa zapraszamy.

Co najważniejsze, miniatura obiektu jest całkowicie wykończona – wnętrze nie wieje pustką i sami możecie się o tym przekonać. Specjalnie został zamontowany tutaj otwierany bok, który pozwala zajrzeć do środka i odkryć, jak kościół prezentuje się wewnątrz. Nie mogło oczywiście zabraknąć witraży, wspaniale rozszczepiających światło wpadające do wnętrza LEGOgotyckiego tworu. Jest to niewielki projekt, ale zawiera w sobie naprawdę dużo detali. Wykonany został z zaledwie 3000 klocków LEGO Warszawa, mimo to udało mi się tutaj umieścić świątynię wraz z nawami bocznymi, a do tego i dzwonnicą. Ponadto wspomniane wnętrze budowli wypełnione jest posadzką oraz wszelkimi elementami wystroju charakterystycznymi dla kościołów – są tu ławki dla wiernych, konfesjonał, ołtarz, profesjonalny sprzęt miejscowego organisty ;), jak również pokaźne żyrandole.

 

Minifigurka księdza, zaprasza wszystkich wielbicieli klocków do środka.

Nie mogło oczywiście zabraknąć księdza, który przygotowuje się do kazania, czekając na przyjście wiernych. Więc wszystko nie tylko jest odtworzone, ale wręcz zainscenizowane! Budowanie katedr i kościołów inspiruje mnie do zaangażowania się w odbudowę Notre Dame. Widziałem już propozycje odbudowania dachu ze szkła. Co powiedzielibyście jednak na dobudówkę z oryginalnego tworzywa – oczywiście klocków LEGO? Może wtedy także księży i wiernych odtworzę z klocków, dla dopełnienia ogromnego dzieła, jakim byłaby budowa w rzeczywistej skali 😉 Na razie jednak wszyscy musimy zadowolić się tą piękną dioramą zbudowaną specjalnie dla jednego z fanów klockowej architektury.

Mateusz Matt Kustra LCP

#BadPirateMiniatura obiektu Kościoła dla jednego z fanów klocków lego Warszawa.
Share this post

Leave a Reply