IMG_20201122_172112-scaled.jpg

Najsłynniejszych dom w Polsce – Czyli najsłynniejszych polskich youtuberów i influencerów – Ekipa Friza zbudowana z klocków Lego – LEGO Certified Professional

Makieta domu Ekipy Friza z klocków Lego w 3 skalach! – To grupa najpopularniejszych polskich Youtuberów / influencerów!

Zwykle otrzymuję prośby od bardzo konkretnych klientów. Duże firmy (bardzo często deweloperzy, co ciekawe), które potrzebują prezentu dla swoich klientów lub niecodziennego sposobu na uczczenie jakiejś okazji, takiej jak targi, impreza firmowa lub rocznica dla fana Lego, którzy chcą mieć w swojej kolekcji modele lub makiety niedostępne wśród zwykłych zestawów Lego. Tym razem osoba, która się ze mną skontaktowała, była kimś zupełnie innym. Nie spodziewałem się, że kiedyś stworzę budynek z klocków Lego dla największego YouTubera w Polsce!

Ekipa Friza czyli Friz i przyjaciele – Przecież to najbardziej znani i lubiani polscy youtuberzy!

Karol „Friz” Wiśniewski urodził się 13 lutego 1996 roku w Krakowie, gdzie mieszka do dziś. Swoją karierę na YouTube rozpoczął 15 października 2010 roku, jednak w tamtym czasie nie był tak popularny jak dzisiaj. Na początku Friz tworzył filmy takie jak vlogi, wyzwania i relacje z wydarzeń jako Intel Extreme Masters i tym podobne. Poza tym nagrywał gameplay-e  w bardzo popularną w tym czasie grę Minecraft. Dokumentował swoją rozgrywkę na kanale SKKF, innego twórcy YouTube. Następnie, wraz z premierą gry Pokémon Go, zaczął wypuszczać filmy o nowościach na jej temat i żyć z rozgrywki. Zapraszał też osoby znane ze świata Pokémon Go, z którymi rozmawiał o swoim zaangażowaniu w grę. Po pewnym czasie porzucił gry na rzecz stylu życia. Wraz ze swoją ówczesną dziewczyną zaczął nagrywać vlogi i wyzwania. Ta zmiana pozwoliła mu się wyrwać i zyskać dużą popularność. Zaczął bić rekordy popularności, a oglądalność jego filmów rosła bardzo szybko. W 2018 roku Friz założył zespół twórców YouTube o nazwie Ekipa Friza. Byli to: on sam, Tromba, Wujek Łuki i Mini Majk. Od tego momentu grupa pojawiła się w większości filmów Friz. Wtedy jego kanał przekroczył 1 milion subskrybentów. 8 marca 2019 roku Wiśniewski rozpoczął cykl codziennych filmów. Dzień później ogłosił, że cała ekipa Ekipa wprowadza się do jednego domu na przedmieściach Krakowa. Z biegiem czasu zespół powiększał się o nowych ludzi, którzy wprowadzali się do domu Ekipy. Ostatecznie Ekipa liczyła nie 4, ale 9 członków. Oprócz tematu lifestyle’owego na kanale były publikowane filmy, w których widzowie mogli wygrać realne pieniądze. 2 sierpnia 2019 r. Pojawił się sklep internetowy EKIPATONOSI, w którym fani mogą kupić gadżety z logo drużyny. 8 marca 2020 Friz zakończył cały rok codziennych filmów. Przygotował się do ostatnich 12 odcinków, które zostały opublikowane w jeden dzień! Od tego momentu publikuje filmy na swoim kanale od 2 do 3 razy w tygodniu. W połowie marca 2020 Friz z Ekipą poleciał do Los Angeles, skąd wrócił 1 czerwca. Mniej więcej tego dnia skontaktowali się ze mną. I nie możesz sobie wyobrazić, o co mnie prosił!

Makieta domu Ekipy Friza!

Ekipa poprosiła mnie o wykonanie makiety domu Ekipy. Po kilku rozmowach umówiliśmy się na 3 projekty w różnych skalach: 1:50, 1: 200 i 1: 400. Pierwszy, który Ekipa zbudowała samodzielnie. Nagranie całej akcji można zobaczyć na Twichu (gdzie budowała podczas liveów) i YouTubie. Makiety w skali 1: 400 przeznaczone były do ​​sprzedaży oraz rozdane w Mystery Boxach w sklepie internetowym EKIPATONOSI. Dzięki temu najwięksi fani Ekipy mogą mieć swój model domu swojej ulubionej drużyny YouTube. Ich liczba jest ograniczona, więc jeśli marzysz o tym, by mieć go w swoim domu, lepiej się pospiesz!

Czy Dom Ekipy będzie oficjalnym modelem Lego?

Na makietę w skali 1: 200 mieliśmy inny pomysł.  Planowaliśmy to zgłosić na Lego Ideas. To witryna, która umożliwia użytkownikom przesyłanie planów produktów Lego. Jeśli zdobędą wystarczającą liczbę głosów poparcia, specjaliści Lego mogą je przejrzeć i ostatecznie wypuścić jako oficjalne zestawy Lego. Najpierw muszę wyrazić pomysł poprzez opis pisemny i przykładowy model Lego. Po opublikowaniu projekt musi być wsparty przez 10 000 różnych użytkowników. W pierwszych latach istnienia witryny pomysły były przechowywane przez dwa lata, a następnie usuwane, jeśli projekt nie uzyskał 10 000 głosów. Obecnie Lego Ideas ustalił próg obejmujący minimalną liczbę: • 100 głosów w ciągu pierwszych 60 dni, • 1000 głosów, a następnie rok, • 5000 głosów po kolejnych sześciu miesiącach, • 10 000 głosów po kolejnych sześciu miesiącach. Jeśli projekt domu Ekipy zdobędzie 10 000 głosów poparcia, przejdzie do oceny. Specjaliści Lego muszą sprawdzić, czy spełnia on standardy marki. Wiele zestawów, które osiągnęły próg 10000 głosów, zostało odrzuconych z powodów takich jak oparcie się na własności intelektualnej, do której Lego nie ma praw, lub odwołanie się do spraw, które nie są zgodne z polityką firmy (religia, alkohol, wojna itp.). Mam nadzieję, że makieta domu Ekipy osiągnie próg i zostanie zaakceptowana przez specjalistów Lego. Jeśli mój pomysł trafi do produkcji, to będzie dalej rozwijany przez projektantów zestawów Lego, a ostateczny model zostanie wydany jako oficjalny zestaw pod szyldem „Lego Ideas”. Dodatkowo zostanę uwzględniony w napisach końcowych, a w pudełku będzie również moja biografia. Poza tym dostanę 10 kopii ostatecznego zestawu i otrzymam 1% tantiem ze sprzedaży netto produktu. Jeśli chcesz, aby dom Ekipy był oficjalnym zestawem Lego, zapraszam i polecam odwiedzenie strony Lego Ideas i okazanie wsparcia dla tego pomysłu!

Jeśli marzysz o własnej, niepowtarzalnej makiecie Lego, porozmawiajmy!

Każdy może mieć swój własny, niestandardowy model Lego, co tylko zechce. I nie musi to być takie trudne. Zapraszam na główną stronę internetową Ideo Bricks i do kontakt ze mną pocztą lub formularzem. Gorąco Was do tego zachęcam i gwarantuję, że nie będziecie zawiedzeni. Mam ponad dziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu różnorodnych form, modeli i makiet z klocków Lego. W wiadomości opisz co dokładnie pragniesz zbudować, opcjonalnie podaj rozmiar, temat lub załącz zdjęcia. W krótkim czasie odpowiem Państwu o możliwościami realizacji zgłoszenia. Zapraszam do kontaktu!  

Mateusz Matt Kustra LCP
#BadPirateNajsłynniejszych dom w Polsce – Czyli najsłynniejszych polskich youtuberów i influencerów – Ekipa Friza zbudowana z klocków Lego – LEGO Certified Professional
Share this post

Leave a Reply