The-last-stage-of-Casting-Lego-Masters-Polska-TVN-Mateusz-Kustra-Guru-of-brick-models-is-just-one-step-away-from-the-TV-Show.jpg

Casting Lego Masters Polska TVN – Dostaliśmy się do Ostatniego Etapu!? Mateusz Kustra Guru makiet z klocków LEGO o krok od Telewizji!

Mateusz Kustra – Nasz Guru Master Blaster Grand Builder Makiet z klocków LEGO został  zaproszony do castingu do programu Lego Masters!Każdy dorosły fan Lego, który tworzy swoje modele i makiety, chce zostać zauważony. Jednak nie każdemu się to udaje. Na szczęście nam – ja i moja żona – udało się zwrócić uwagę na naszą aktywność w tworzeniu modeli z klocków Lego.

Lego – klocki, o których opowiadają programy telewizyjne.

Ole Kirk Christiansen – twórca klocków Lego – na pewno nie miał świadomości, że produkt jego firmy zabawkarskiej, którą założył w 1932 roku w Danii, będzie bohaterem programu telewizyjnego. Na początku tworzył różnego rodzaju zabawki drewniane – skarbonki, samochody i ciężarówki, zabawki do ciągnięcia, domy. Z powodu Wielkiego Kryzysu biznes nie był opłacalny, ale Ole zdołał go utrzymać. Nazwa „Lego” ma swój początek w konkursie prowadzonym przez pracowników firmy, w którym nagrodą była butelka domowego wina. Wygrał propozycję „Lego”, będącą własnoręcznym skurczem duńskiego wyrażenia „leg godt”, co oznacza „graj ​​dobrze”. Wiele lat później Grupa Lego odkryła, że ​​nazwę można luźno przetłumaczyć jako „składam” lub „zbieram” po łacinie, co było bardzo interesującym przypadkiem, biorąc pod uwagę, jak można bawić się klockami Lego. Pochodzenie klocków Lego, jakie znamy dzisiaj, leży w projekcie „Samoblokujących klocków konstrukcyjnych Kiddicraft”, który został stworzony przez Hilary Fisher Page w 1939 roku. W 1947 roku Ole Kirk i Godtfred (jego syn) otrzymali próbki wykonanej zabawki przez Page. W tym samym roku kupili wtryskarkę do tworzyw sztucznych. Z biegiem lat plastikowa linia Lego stawała się coraz silniejsza, a drewniane klocki zostały ostatecznie porzucone. Ciągły rozwój i rozbudowa klocków Lego sprawił, że zabawka stała się światowym hitem, którego każde dziecko pragnęło mieć w swoim domu. Dziś firma produkująca Lego ma ponad stuletnią historię. W tym czasie mieli wiele osiągnięć i prawie tyle samo porażek. Mają wiele linii produktów nawiązujących do motoryzacji, architektury i bardzo popularnych franczyz popkulturowych. Można powiedzieć, że marka Lego to światowy fenomen, który zna prawie każdy człowiek na naszej planecie. I na pewno jest to w 100% prawda. Z okazji 80-lecia Lego w 2012 roku duńskie studio Lani Pixels nakręciło animowany film krótkometrażowy The Lego Story o zmaganiach założyciela firmy. Dwa lata później Warner Bros we współpracy z Grupą Lego wydał The Lego Movie, który otrzymał jedno z najwyższych zarejestrowanych otwarć na oryginalny film animowany. W ciągu kilku następnych lat zostały wydane 3 inne filmy oparte na Lego: The Lego Batman Movie, The Lego Ninjago Movie i The Lego Movie 2: The Second Part. Kilka lat temu w brytyjskiej telewizji, a dokładniej na Channel 4, pojawił się program telewizyjny o budowaniu z klocków Lego, który stał się światowym hitem.

O czym jest Lego Masters?

Historia serii pod tytułem Lego Masters rozpoczęła się w 2017 roku na brytyjskim Channel 4. W każdym odcinku dwuosobowe zespoły budują makiety na zdany temat, inne zadanie dla każdego odcinka. Zaprojektowane w sposób nawiązujący do popkultury – filmu, gier, książek itp. – lub architektury. To sprawia, że program jest tak interesujący, że widzowie nie mogą oderwać się od ekranu. Podczas programu widzowie mogą zobaczyć wiele pięknych modeli wykonanych przez pasjonatów klocków Lego. Każdy z nich jest oceniany przez konstruktorów Lego, prowadzących lub gości. W każdym odcinku liczba walczących ze sobą drużyn maleje, aż do finału pozostają tylko dwie lub trzy. Seriale na Channel 4 mają dwa sezony. Pierwszy miał 4 odcinki, a drugi 5 plus dodatkowe świąteczne wydarzenie. Choć nie ma jeszcze informacji o kolejnym sezonie, to oglądalność poprzednich daje nadzieję. Jest też amerykańska wersja serii, która miała swoją premierę w 2020 roku na kanale Fox i miała 10 odcinków. Istnieją również wersje australijskie i holenderskie.

Oglądaj moje makiety Lego w telewizji, może w tym roku się uda w Lego Masters!

Lego Masters przyjeżdżają do Polski. Stacja TVN należąca do Discovery Inc. kupiła prawa autorskie do serii. Od 18 czerwca 2020 roku producent – EndemolShine Polska – rozpoczął casting na pokaz. Ja i moja żona byliśmy podekscytowani, ponieważ jest to świetna okazja do zaprezentowania naszej pracy. Makiety i modele z klocków Lego profesjonalnie tworzymy już od 10 lat. Chcemy wprowadzić widzów kanału TVN w niesamowitą przygodę z ukochaną przez nas zabawką. Uważamy, że mamy dużo do pokazania i możemy konkurować z największymi i najbardziej utalentowanymi AFOLami (dorosłymi fanami Lego) w Polsce. Gdy dowiedzieliśmy się o castingu do polskiej wersji Lego Masters, od razu wiedzieliśmy, że musimy wziąć w tym udział. W tym samym momencie wysłaliśmy zgłoszenie do udziału w programie. Niedługo potem otrzymaliśmy informację, że zostaliśmy zaproszeni na casting. Spośród wielu dorosłych fanów Lego, bo tylko nieliczni zostaną wybrani do udziału, który zostanie wyemitowany na ekranach milionów widzów. Mamy nadzieję, że będziemy wśród nich rywalizować w różnych wyzwaniach przygotowanych przez producentów spektaklu. Program poprowadzi znany prezenter telewizyjny Marcin Prokop, z którym mamy nadzieję się spotkać. Również na zwycięzcę czeka ogromna nagroda w wysokości 100 000 zł. Ale to nie jest najważniejsze. Mamy nadzieję, że znajdziemy się w top zespołów i wygramy casting i będziemy mieli okazję pokazać swoje umiejętności na srebrnym ekranie. Cieszymy się, że nasza praca – setki różnych makiet i modeli wykonanych z klocków Lego – została zauważona i ma szansę zobaczyć ją tak wiele osób. Program ukaże się w jesiennej ramówce telewizji TVN. Zachęcamy do obserwowania naszych zmagań i osiągnięć w pokazie Lego Masters, który z pewnością przyniesie wiele radości, szczęścia i wiele innych emocji i przeżyć.

Chcesz mieć makietę Lego w swoim domu? Skontaktuj się ze mną!

Jeśli chcesz mieć Lego zestaw jak z LEGO MASTERS ? Możesz zamówić go u mnie, zobacz moje ostatnie projekty na stronie głównej. Możesz tam również skontaktować się ze mną. W swojej wiadomości napisz, co chciałbyś zbudować i jak duże – osoby, budynku lub innej formy, bo ja potrafię zbudować dosłownie wszystko. Miałem bardzo szerokie doświadczenie w tworzeniu różnych rzeczy i budowaniu ich z klocków Lego. Korzystając z moich usług, możesz liczyć na pełen profesjonalizm i produkt najwyższej jakości. Mogę stworzyć wszystko z klocków Lego. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy to prawda, skontaktuj się ze mną i sprawdź na własne oczy.  

Mateusz Matt Kustra LCP
#BadPirateCasting Lego Masters Polska TVN – Dostaliśmy się do Ostatniego Etapu!? Mateusz Kustra Guru makiet z klocków LEGO o krok od Telewizji!
Share this post

Leave a Reply