IMG_20190522_095617-scaled.jpg

Portret Micka Jaggera z klocków Lego art idealny wystrój twojego domu.

Portret Micka Jaggera – mozaika z klocków LEGO art

Wyobraź sobie cokolwiek chcesz – postać, jakąś formę lub kształt – możesz być pewien, że to, co miałeś na myśli, można zbudować z klocków Lego. W trakcie mojej kariery jako profesjonalnego budowniczego sztuki z klocków Lego art, bardzo często byłem zdumiony kreatywnością moich klientów i współpracowników. Pomysły, które mogą pojawić się w ludzkim umyśle są czymś zadziwiającym. Tym razem dostałem zamówienie od – chyba mogę to już napisać – stałego klienta, który poprosił mnie o portret dla kolejnej legendy kultury – Micka Jaggera z The Rolling Stones!

Mick Jagger – ikona rocka w wersji LEGO Art

Nie wyobrażam sobie nawet żadnej osoby, która nie znałaby tej ikony muzyki rockowej. Powinienem jednak coś o nim napisać, bo zasługuje na to, by poświęcić mu kilka akapitów tego artykułu. Mick Jagger urodził się 26 lipca 1943 roku w Dartford, Kent, Anglia. Jego rodzice dali mu na imię Michael Philip. W książce According to the Rolling Stones można przeczytać, że Mick śpiewał jako dziecko w chórze kościelnym i uwielbiał słuchać i oglądać piosenkarzy w radiu lub telewizji. Po ukończeniu szkoły w 1961 roku Mick Jagger zaczął studiować finanse i rachunkowość w London School of Economics i rozważał zostanie dziennikarzem albo politykiem. Jednak po pewnym czasie młody człowiek zaczął jammować ze swoim współlokatorem Brianem Jonesem i innymi ludźmi, którzy chcieli stworzyć własną grupę rhythm and bluesową o nazwie Blues Incorporated. Po pewnym czasie Mick został jej pełnoprawnym wokalistą. Jones, Jagger i Little Richard (Richard Wayne Penniman) zaczęli ćwiczyć na własną rękę, co było wczesnym początkiem The Rolling Stones. W najwcześniejszych dniach The Rolling Stones, zespół grał za darmo w przerwie koncertów Alexisa Kornera – brytyjskiego muzyka bluesowego – w piwnicznym klubie naprzeciwko stacji metra Ealing Broadway. Pierwszy raz, kiedy zespół zagrał pod nazwą Rollin’ Stones, miał miejsce w Marquee Club w Londynie 12 lipca 1962 roku. Mick Jagger ostatecznie opuścił London School of Economics, aby w pełni skupić się na karierze muzycznej. Przez pewien czas zespół grał utwory innych artystów bluesowych, ale przez miesiące on, wraz z Keithem Richardsem, zaczął pisać własne piosenki. W 1965 roku The Rolling Stones wydali pierwszy singiel napisany przez Micka i Richardsa, który osiągnął nr 1 na UK Singles Chart (wcześniej tę samą pozycję osiągnęły ich single It’s All Over Now i Little Red Rooster, ale są one przypisane innym artystom). W tym samym roku duet autorów piosenek napisał swój pierwszy międzynarodowy hit (I Can’t Get No) Satisfaction, który ustanowił wizerunek The Rolling Stones w przeciwieństwie do Beatlesów “lovable moptop” jako “defiant troublemakers”. Kariera The Rolling Stones i samego Micka Jaggera rozwijała się przez kolejne lata. Wydali wiele udanych albumów. W latach 80. artysta rozpoczął karierę solową. Ponadto wystąpił w wielu filmach, a nawet wyprodukował kilka z nich. Jego osiągnięcia sprawiły, że Jagger został uhonorowany tytułem szlacheckim za zasługi dla muzyki popularnej w Birthday Honours królowej w 2002 roku, a 12 grudnia 2003 roku odebrał wyróżnienie z rąk księcia Walii. To ostateczny dowód na to, jak Mick Jagger był ważny dla rocka i całej muzyki popularnej.

Najpierw Martin Luther King Jr, teraz Mick Jagger – mozaika z klocków LEGO

Jakiś czas temu stworzyłem obraz Martina Luthera Kinga Jr. dla entuzjasty sztuki z Nowego Jorku, który zajmuje ważne stanowisko na lokalnym uniwersytecie. Kiedy rozmawiałem z tą osobą, wspomniał o planach stworzenia galerii sztuki z obrazami wykonanymi z klocków Lego. Byłem tym zaskoczony. Co więcej, poprosił mnie o kolejny obraz! Tym razem miało być ono opisane nad ikoną muzyki rockowej. Przypuszczam, że był bardzo zadowolony z naszej poprzedniej współpracy. Mój obrazek z klocków Lego art to obraz pop artu odnoszący się do trendów i stylów tworzonych przez artystów takich jak Andy Warhol i innych uczestniczących w kulturze popularnej. Do zbudowania obrazu o wymiarach 107,2 x 93,6 cm użyłem 8 000 klocków. Chciałem, aby kolory obrazu były przesadzone, dlatego wybrałem klocki w kolorach białym, brązowym, różowym, pomarańczowym i żółtym. Taki dobór nadał obrazowi bardzo specyficzny klimat i ciekawy wygląd. Zaprojektowanie mozaiki przedstawiającej Ikonę zespołu dało mi wiele satysfakcji.

Czy chcesz mieć swój własny portret?

Jeśli chcesz posiadać obraz, model lub jakąkolwiek inną rzecz wykonaną z klocków Lego, podpowiedz mi o tym. Mam duże doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu makiet z wykorzystaniem duńskich klocków. Każdy pomysł, który pojawia się w mojej skrzynce mailowej jest dla mnie bardzo ważny i myślę o nich jak o nowych wyzwaniach każdego kolejnego dnia. Dołącz kilka zdjęć i opis – to mi wystarczy, aby stworzyć zaskakujące dzieło. Jestem w stanie stworzyć każdy model budynku, postaci, czy czegokolwiek co sobie wyobrazisz. Jeśli martwi Cię odległość lub wysyłka, czuję się w obowiązku powiedzieć, że przyjmuję zlecenia z całego świata i dokładam wszelkich starań, aby moje prace dotarły do klienta. Serdecznie zapraszam!  

Mateusz Matt Kustra LCP
#BadPiratePortret Micka Jaggera z klocków Lego art idealny wystrój twojego domu.
Share this post

Leave a Reply