Obraz-ikony-tolerancji-z-klockow-Lego-art-ideo-bricks-scaled.jpg

Obraz ikony tolerancji z klocków Lego

Niektórzy są tak ważni w naszej kulturze, że warto ich odwzorować w każdy możliwy sposób. Martin Luther King Jr. jest jednym z nich. Jego wkład w rozwój tolerancji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie jest godny pochwały. Dlatego byliśmy tak zaszczyceni, gdy otrzymaliśmy zlecenie wykonania jego wizerunku z naszych klocków jako prezent dla fana lego.

„Mam marzenie” – rola Martina Luthera Kinga Jr. w kulturze amerykańskiej – prezent dla fana lego.

Każdy Amerykanin zna te kilka pierwszych słów ze słynnego przemówienia na schodach pomnika Lincolna. Martin Luther King Jr. pomógł zorganizować Marsz 1963 w Waszyngtonie. Tam miał szansę powiedzieć przed tysiącami ludzi, co jest dla niego ważne i co chce osiągnąć. Był przykładem pokojowej walki o równość. Od 1955 roku afroamerykański minister był najbardziej widocznym rzecznikiem i liderem ruchu na rzecz praw obywatelskich, który promował przez niestosowanie przemocy i obywatelskiego nieposłuszeństwa. 14 października 1964 r. Jego pokojowe działania i wydarzenia, które organizował, doprowadziły go do przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla za zwalczanie nierówności rasowych. Warto również wspomnieć o jego dokonaniach: • prowadzenie bojkotu autobusowego Montgomery w 1955 roku, • zostanie pierwszym prezydentem Southern Christian Leadership Conference (SCLC), • organizowanie pokojowych protestów w Birmingham w Alabamie w 1963 roku. Martin Luther King Jr. został zamordowany 4 kwietnia w Memphis w stanie Tennessee. Jego śmierć była przyczyną wielu zamieszek, które ogarnęły Stany Zjednoczone. Wydarzenia te nazywane są również Powstaniem Wielkiego Tygodnia. Minister został pośmiertnie odznaczony Prezydenckim Medalem Wolności i Złotym Medalem Kongresu. Również od 1971 roku w wielu miastach i państwach dzień jego urodzin jest świętem: Dzień Martina Luthera Kinga Jr. Na jego cześć przemianowano setki miast, od niego ponownie wyznaczono hrabstwo w Waszyngtonie. W National Mall w Waszyngtonie można zobaczyć pomnik Martina Luthera Kinga Jr. od 2011 r. ,a 20 kwietnia 2016 r. Sekretarz Skarbu Jacob Lew ogłosił, że niektóre rachunki zostaną przeprojektowane przed 2020 r. Wśród wielu planowanych projektów jest Zdjęcie z przemówienia Kinga „Mam marzenie”, które było przygotowane za rachunek za 5 dolarów. Pokazuje, jak ważny jest Martin Luther King Jr. dla Amerykanów, ich kultury i historii.

Obraz dla miłośnika sztuki i prezent dla fana lego

Jakiś czas temu dostaliśmy wiadomość z Nowego Jorku. Ktoś chciał skorzystać z moich usług! Byliśmy bardzo podekscytowani, że ktoś z zagranicy chciał kupić moje modele Lego. Radość rosła, kiedy dowiedzieliśmy się, co musimy stworzyć. Był to prezent dla fana lego – wizerunek Martina Luthera Kinga Jr. na podstawie jednego ze zdjęć wykonanych podczas jego słynnego przemówienia. Z perspektywy ostatnich wydarzeń było to jeszcze ważniejsze. Przyjęliśmy więc zamówienie i zabraliśmy się do pracy. Po pierwsze musieliśmy zaplanować cały proces kreacji, w tym formę, jaką ma przybrać obraz. Zdecydowaliśmy się na mozaikę zbudowaną z klocków Lego w różnych kolorach. Jego wymiary to 107,2×93,6cm (ok. 3’6 “x3’1”) i składa się z 8 000 klocków Lego. Klient, dla którego stworzyliśmy mozaikę, był oczarowany moją pracą. Dowiedzieliśmy się, że entuzjasta sztuki zajmuje bardzo ważne stanowisko na Universitecie w Nowym Jorku. Kolejność, którą uczyniliśmy, wydawała się coraz bardziej interesująca. Byliśmy zaskoczeni, kiedy zaczął planować galerię sztuki, która będzie sprzedawać moje prace. Przypuszczamy, że nie jest to możliwe, ale czuliśmy się bardzo docenieni.

Klocki Lego na zamówienie dla wszystkich na całym świecie

Kiedy przyszedł czas na przesłanie stworzonej pracy do klienta (prezent dla fana lego), pojawiły się pewne komplikacje. Po pierwsze, firma kurierska poprosiła konserwatora zabytków o potwierdzenie, że nie próbujemy wysłać dzieła sztuki, którego nie można wyeksportować za granicę. Później okazało się, że nie jest to konieczne. Moje stwierdzenie, że moja praca jest sztuką współczesną, okazało się wystarczające. Potem pojawiło się kilka innych problemów, które spowodowały wycofanie się firmy kurierskiej z wysyłki dzieł sztuki. Ostatecznie jednak wszystko skończyło się dobrze i praca poszła do klienta zza oceanu. Jeśli jesteś również zainteresowany zawieszeniem zdjęcia klocków Lego na ścianie, zapraszamy do kontaktu. Wystarczy kilka zdjęć, a nawet opis, by stworzyć zadziwiające dzieło sztuki. Jednak moja oferta nie ogranicza się do zdjęć – możemy stworzyć każdy model budynku, postaci lub cokolwiek tylko sobie wyobrazisz. Przyjmuję zamówienia z całego świata. Każdy z nich to dla nas zupełnie nowa przygoda, w której możemy stworzyć coś niesamowicie niepowtarzalnego. Jeśli więc zdecydujesz się skorzystać z moich usług, otrzymasz jednorazową pracę złożoną z klocków Lego. Aby zamówić model, odwiedź moją stronę internetową.  

Mateusz Matt Kustra LCP
#BadPirateObraz ikony tolerancji z klocków Lego
Share this post

Leave a Reply