unique-lego-lego-custom-house-advanced-lego-sets-scaled.jpg

Każde miasto potrzebuje kościoła – nawet tego zbudowanego z super Lego Sandomierz

Każde miasto potrzebuje kościoła – nawet tego zbudowanego z super Lego Sandomierz

Kościół jest jedną z najważniejszych budowli w każdym mieście. To miejsce kultu i celebracji, ale nie tylko. Jego funkcjonalność społeczno-gospodarcza ma bardzo dużą wartość dla mieszkańców. Jeden z hobbystów Lego marzył o kościele w centrum jego LEGO miasta. Byliśmy gotowi, aby mu w tym pomóc – super Lego Sandomierz.

Dlaczego kościoły są tak ważne?

Oczywiście głównym celem funkcjonowania kościoła w mieście jest edukacja religijna i moralna. Ale to nie wszystko. Dawniej, zwłaszcza w średniowieczu, budowle te służyły jako ogólne miejsce zgromadzeń. Często byli zatrudniani na spotkaniach cechowych, bankietach, misteriach i jarmarkach. Poza tym tereny i budynki kościelne służyły do ​​młócenia i przechowywania zboża. W czasie wojny kościoły zyskiwały funkcję obronną. Bardzo często były to jedne z najtrwalszych budowli całych miast. I dlatego były idealnym miejscem do obrony przed wrogiem. Ze względu na jego znaczenie w centrach miasta powstawały kościoły. Taki stan rzeczy był charakterystyczny dla średniowiecza. Z biegiem wieków zdarzało się to rzadziej. W dzisiejszych czasach budowa kościoła w najbardziej ruchliwej części miasta nie było czymś częstym. Dzięki temu możesz ocenić wiek tego miejsca.

Piękne miasto w piwnicy

Za wieloma górami za wieloma rzekami w czyjejś piwnicy powstawało coś zapierającego dech w piersiach. Było prawie wszystko. Podwodny raj, stacja kolejowa i oczywiście pociąg jeżdżący po mieście … Nawet miejsce startu rakiety i wiele więcej! To wspaniałe miasto zostało zbudowane przez jedną osobę Fana klocków Lego. Dla zapalonego hobbysty to nie wystarczyło. Mimo wielu lat zbierania różnych zestawów Lego, w jego pracach w piwnicy zabrakło czegoś bardzo ważnego. Nie było kościoła, który mógłby być centrum całego miasta.

Wyjątkowy kościół – tylko na zamówienie super Lego Sandomierz

Polityka Lego jest surowa – nie tworzą niczego związanego z religią. Biorąc to pod uwagę, uzyskanie oficjalnego zestawu było niemożliwe. Hobbysta musiał się tym zająć w inny sposób. Szukając odpowiedniego wykonawcy, który stworzyłby taki budynek, zwrócił się do nas. I zrobiliśmy to. Zestaw zbudowany jest z 3056 elementów. Składa się z budynku i jego otoczenia, w tym niewielkiego cmentarza. Część ściany i dachu jest zdejmowana. Po odłączeniu go od całości można zobaczyć wnętrze kościoła. Wnętrze kościoła zostało starannie zaprojektowane. Na podium znajdują się organy, a przed ołtarzem ksiądz odprawia mszę. Dostarczony zestaw był już zmontowany. Obecnie zbudowany przez nas kościół stoi w centrum miasta hobbysty i jest perłą koronną jego wielkiej kolekcji. Jesteśmy dumni, że nas wybrał i mieliśmy okazję stworzyć w piwnicy coś tak dużego jak to miasto.

Możemy wszystko zbudować dla Ciebie

Projektujemy niestandardowe zestawy Lego na zamówienie i możemy stworzyć wszystko, co możesz sobie wyobrazić w każdej skali. Jeśli marzysz o czymś wyjątkowym w swojej kolekcji Lego, skontaktuj się z nami, a my dołożymy wszelkich starań, aby sprostać Twoim oczekiwaniom. Jeśli chcesz na własne oczy zobaczyć naszą pracę, możesz to zrobić w Kazimierzu Dolnym. Tam w Kazimierskim Muzeum klocków  (Kazimierskie Muzem Klocków Lego) można zobaczyć zbudowane przez nas zestawy. Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia i sprawdzenia jakości naszych makiet.  

Mateusz Matt Kustra LCP
#BadPirateKażde miasto potrzebuje kościoła – nawet tego zbudowanego z super Lego Sandomierz
Share this post

Leave a Reply