IMG_5154-scaled.jpg

Model architektoniczny firmy InzBud z klocków LEGO to świetna zabawa dla wszystkich pracowników firmy.

Model architektoniczny firmy InżBud z klocków LEGO to świetna zabawa dla wszystkich pracowników firmy.

Model architektoniczny LEGO to nie tylko rozrywka na długie jesienne wieczory, ale także świetny sposób na uczczenie ważnych wydarzeń! Do tego właśnie został wykorzystany mój model przez grupę InżBud z Rybnika. Z okazji dwudziestolecia firmy w siedzibie głównej stanęła jej miniatura stworzona z klocków. Chyba nie ma lepszego sposobu na uczczenie długoletniego utrzymania się na rynku gospodarczym niż miniaturowa inżynieria budowlana! I zarząd InżBud na taką oryginalną makietę postawił, a dla mnie stało się to kolejnym przyjemnym połączeniem pracy i rozrywki.

Od planów do gotowej Model architektoniczny z klocków LEGO

Na podstawie planu budowy siedziby głównej firmy oraz jak zwykle skrupulatnie wykonanych przeze mnie zdjęć zabrałem się do projektowania repliki w wersji LEGO. Oczywiście założenie inżynieryjne podjęte podczas pracy nad tą budowlą nie wymagało nieskończonych ton klocków, jak to miało miejsce przy innych gigantycznych projektach (zobacz: Katedra Wawelska, Sukiennice), tu akcent położony został na przyjazną atmosferę i profesjonalizm panujący w Inżbudzie. To pozwoliło mi wyciągnąć kolejny z moich atutów przy konstrukcjach z LEGO – zabawne scenki angażujące dużą ilość miniaturowych stażystów. Pracownicy już zdążyli oddać się radości z okrągłego jubileuszu i wokół loga firmy umieszczonego na parkingu czekają… być może na urodzinowy tort! Oczywiście nie samą zabawą człowiek żyje i kiedy inni celebrują jubileusz, pozostali muszą dalej żmudnie pracować, starając się, żeby każdy realizowany projekt był na najwyższym poziomie i na dodatek wykonany na czas. Stąd od razu poczułem sympatię do tych małych LEGO-ludzików, którzy przykładali się do pracy tak samo jak ja do każdej z moich realizacji 😀

Niesamowity model architektoniczny z klocków LEGO dla poważnej firmy specjalistycznej z Rybnika

Tworząc ten model architektoniczny Lego, musiałem dać z siebie wszystko, co najlepsze, ponieważ ostatecznie byłem oceniany przez bardzo wymagającego klienta z sąsiedniej branży. Na szczęście połączenie sił obu firm konstrukcyjnych zakończyło się dużym powodzeniem i satysfakcją po obu stronach. Choć zarząd InżBud z początku surowym okiem spoglądał na mój projekt, jak na profesjonalistę w tej dziedzinie przystało, finalnie był bardzo zadowolony z realizacji. Siedziba główna została także dodatkowo zaopatrzona w energię elektryczną – gdy nad miastem powoli zachodzi mrok, nie ma najmniejszego problemu z włączeniem świateł w całym budynku. Praca przecież wre od świtu do zmierzchu, a czasem nawet już długo po tym jak zniknie ostatni promień słońca. Pstryk! I cały LEGO-zespół może projektować dalsze konstrukcje.

NOWE makiety LEGO Architecture już wkrótce !

Po tak udanym projekcie wspólnie z firmą z Rybnika planujemy połączenie sił i rozwój przemysłu budowlanego w kierunku budynków z klocków LEGO ;). Nie zdziwcie się więc, jeśli jadąc na Śląsk zaczniecie widzieć domy i biurowce stworzone ze znajomych wszystkim klocków! Pierwszy projekt jest już za nami, jednak wiele wspaniałych prac dopiero czeka na realizację. Do zobaczenia w przyszłości, w prawdziwym LEGO-mieście!  

Mateusz Matt Kustra LCP
#BadPirateModel architektoniczny firmy InzBud z klocków LEGO to świetna zabawa dla wszystkich pracowników firmy.
Share this post

Leave a Reply