kościół-łomianki-lego-Katowice-Ideo-Klocki-na-zamówienie.jpg

Miasto z klocków LEGO a w nim Kościół Łomianki z pod Warszawy – wszystko z klocków Lego

Miasto z klocków LEGO® a w nim Kościół Łomianki z pod Warszawy – wszystko z klocków LEGO®

Jak byłem mały, miałem miasto z klocków LEGO®. A jak wiadomo w każdym wielkim mieście czy miasteczku, zawsze w jego centrum znajduje się ratusz, targ, sklepu no i oczywiście okazały piękny kościół. Ten Kościół Łomianki to współczesna ciekawa bryła. Dlatego przystąpiliśmy do prac od razu. Budowy Rzymskokatolickiej Parafii Św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy to było pierwsze poważne zamówienie. Projekt dał nam mnóstwo satysfakcji głównie dlatego, że naokoło kościoła mogliśmy dodać kilka ciekawych scenek. Między innymi przed kościołem odbywa się Ślub, gdzie parze młodej dogrywa orkiestra. Ksiądz błogosławi na nowej drodze życia, a goście witają parę młodą. Na parę czeka już biała limuzyna eskortowana 2 motory z elegancko ubranymi kierowcami. Biały luksusowy pojazd zabierze ich w daleką podróż poślubną. Za kościołem Policjanci szukają zbiega z więzienia, aby za krótką chwilkę zaczaić się na niego w pobliskich krzakach i w końcu go złapać.  Przy kościele trwają prace remontowo konserwacyjne, jeden z pracowników zaraz będzie się wspinał na dzwonnice, a drugi robi wiosenne porządki naokoło kościoła.

Miasto z klocków LEGO® a w nim mini scenki, czyli to co lubimy najbardziej – Kościół Łomianki moje małe miasto z klocków lego.

Projektowanie kościoła zabrało nam około 2 miesiące (tak to bywało na początku) plus kolejne 2 spożytkowane na budowę. Dziś na budowę 20 tysięcy elementów potrzebujemy około 2-3 miesiące.  Zaprojektowana przez zespół Ideo, makieta Kościół Łomianki, Parafii św. Małgorzaty, pod Warszawą. Podczas tworzenia projektu, w skali małej, zużyto 9500 klocków LEGO®. Zapraszamy do oglądnięcia makiety w sklepie Manami w podwarszawskich Łomiankach.

Mateusz Matt Kustra LCP

#BadPirateMiasto z klocków LEGO a w nim Kościół Łomianki z pod Warszawy – wszystko z klocków Lego
Share this post

Leave a Reply